6°C

N/A

pano1

Як правильно обрати гірські лижі?

 Істина полягає в тому, що немає ніякої чарівної формули для визначення ідеального розміру спорядження для кожного конкретного лижника. Такі фактори, як ріст та вага є хорошою початковою базою та забезпечують відмінну відправну точку, але є ще й інші фактори - стиль катання, тип снігу, рельєф місцевості та зрештою індивідуальні здібності, які також відіграють визначальну роль при виборі спорядження. Загальне правило таке: необхідно обирати лижі такої довжини, щоб їх верхня точка знаходилась між підборіддям та верхньою частиною голови.

 ukr1

 І короткі, і довгі моделі мають свої переваги, які теж необхідно розглянути та врахувати при купівлі чи оренді. Наприклад, на коротких лижах значно легше повернути, але водночас вони менш стійкі і менш стабільні при швидкому катанні. В таблиці нижче наведено критерії вибору коротких і довгих лиж:

 ukr2

Ширина

 Цей замір проводять у найвужчій точці лижі, яка знаходиться, як правило, посередині. Чим вужча «талія», тим швидше лижа переходить з повороту в поворот. Натомість широка «талія» забезпечуватиме кращу стабільність і прохідність на непідготованих схилах.

 ukr3

Радіус повороту

 Радіус повороту також є важливим аспектом, який впливає на те, як лижі поводить себе під час катання. Радіус завжди визначається в метрах та вказує на те, скільки метрів необхідно, щоб пройти поворот від початку до кінця. Чим вужча у лиж «талія» відносно до кінцівки та носка, тим коротший радіус повороту буде, і навпаки.

 ukr4

Типи лиж за призначенням

 Також, в залежності від типу катання, лижі поділяють на такі категорії, як All-nountain, Powder, Carving, Park and Pipes та Alpine touring.

All-mountain

 Вже з назви зрозуміло, що цей вид спорядження є універсальним та підходить для різних типів катання. Якщо Ви плануєте мати тільки одну пару лиж, але не хочете обмежувати себе одним типом катання, тоді - це те, що Вам потрібно. Вони мають усереднені характеристики, щоб відповідати конкретним потребам різних лижників, та, зазвичай, мають ширину «талії» від 80 до 100 міліметрів.

Powder

 Призначені для катання на свіжому сніговому покриві або на непідготовлених схилах. За своїми характеристиками вони є широкими, як і у «талії» (>115 мм), так і в носку, і в кінцівці. Іноді «талія» даного типу лиж може бути ширшою за носок і кінцівку.

Carving

 Для тих, хто хоче отримати класичне відчуття від катання та прагне спускатись з гори короткими та швидкими поворотами, ці лижі підійдуть якнайкраще. Вони мають вузьку «талію» (60-70 мм.), короткий радіус (11-16 м) та, зазвичай, невелику довжину (до 170 см).

Park and Pipe

 Призначені для фрістайлу та стрибків, а також для лижників, котрі більшу частину свого часу проводять в лижному парку. Вони не мають чітко визначених характеристик та можуть поєднувати характеристики лиж All-mountain та Powder. Особливою характеристикою таких лиж є однаково підняті, як носок, так і кінцівка.

Alpine touring

 Використовуються для спортивного підйому на лижах вгору та для спуску на лижах по підготовленій трасі вниз. Вони є легкими для своєї ширини, а також мають відповідне кріплення, яке при підйомі вгору піднімається разом з рухом ноги, а при спуску фіксується в нерухомому положенні.

Спеціальні моделі для жінок

 Сучасні технології дали можливість розробити спеціальний інвентар, який добре підходить для жінок. Ці лижі легші, м'якші і коротші. Жінки, зазвичай, мають більш низький центр ваги і меншу масу тіла, ніж чоловіки того ж зросту. Жіночі моделі лиж – це лижі, на яких дещо легше повернути, бо треба докладати для повороту менше сили. Такого ефекту досягають через використання більш тонких та м'яких конструкцій і меншої кількості шарів в конструкції. Крім того, щоб адаптувати продуктивність лиж для жінок, основа для кріплення часто є на декілька сантиметрів вищою, в такий спосіб вдається підняти центр ваги задля зручного катання.

Висновок

 Ви також повинні розуміти, що завжди існують винятки з тих правил, які ми навели. Найважливіше, що Ви маєте засвоїти з цієї статті, - це те, що ніхто не може вказати вам на яких лижах Ви "повинні" кататися. Саме від Вас залежить, чи правильні лижі Ви підберете? Тому необхідно визначитись з типом катання, який підходить саме Вам, та взяти спорядження для тесту, щоб переконатись у правильності свого вибору.

 З вартістю прокату нашого гірськолижного спорядження можна ознайомитися за посиланням - http://bukovytsia.com/poslugi-ta-tsini/arenda-sporyadzhennya

Контакти:

Гірськолижний комплекс "Bukovytsia"
Львівська область
м.Борислав, вул. Тустановицька 185
+38 (067) 775-48-84

Приєднуйтесь до нас: