4°C

N/A

pano1

Як правильно обрати гірські лижі?

Істина полягає в тому, що немає ніякої чарівної формули для визначення ідеального розміру спорядження для кожного лижника. Такі фактори, як ріст та вага є хорошою відправною базою та забезпечують відмінну відправну точку, але такі фактори, як наявні здібності, стиль катання, тип снігу та рельєф місцевості, які також грають ключову роль при виборі спорядження. Загальне правило полягає у тому, що необхідно вибирати лижі такої довжини, щоб їх верхня точка знаходилась між підборіддям та верхньою частиною голови.

 ukr1

І короткі, і довгі моделі мають свої переваги, які теж необхідно розглянути та врахувати при купівлі чи оренді. Наприклад, короткими значно легше повернути, але, водночас, вони менш стійкі і стабільні при швидкому катанні. В таблиці нижче наведені критерії вибору коротких чи довгих лиж:

 ukr2

Ширина

Цей вимір відповідає найвужчій точці лижі, яка знаходиться, як правило, посередині. Чим вужча талія , тим швидше лижа переходить з повороту в поворот. В свою чергу, широка талія забезпечуватиме кращу стабільність та прохідність по непідготованих схилах.

 ukr3

Радіус повороту

Радіус повороту також є важливим аспектом, який впливає на те, як лижа себе поводить при катанні. Радіус завжди визначається в метрах та показує скільки метрів необхідно, щоб пройти поворот від початку до кінця. Чим вужча у лиж талія по відношенню до кінцівки та носка, тим коротший радіус повороту буде і навпаки.

 ukr4

Типи лиж за призначенням

Також, в залежності від типу катання, лижі поділяють на такі категорії, як All-nountain, Powder, Carving, Park and Pipes та Alpine touring.

All-mountain

Як випливає з назви, цей вид спорядження є універсальним та підходить для різних типів катання. Якщо Ви тільки збираєтеся мати одну пару лиж, але не хочете обмежувати себе одним типом катання, тоді – це те, що Вам потрібно. Вони мають усереднені характеристики, щоб відповідати конкретним потребам різних лижників та, зазвичай, мають ширину талії від 80 до 100 міліметрів.

Powder

Призначені для катання по свіжому снігу або по непідготовлених схилах. По своїх характеристиках вони є широкими, як і у талії (>115 мм), так і в носку, і в кінцівці. Також, талія даного типу лиж може бути ширшою за носок і кінцівку

Carving

Для тих, хто бажає отримати класичне відчуття від катання та прагне спускатись з гори короткими та швидкими поворотами, ця лижа підійде якнайкраще. Вони мають вузьку талію (60-70 мм.), короткий радіус (11-16 м) та, зазвичай, невелику довжину (до 170 см).

Park and Pipe

Призначені для фрістайлу та стрибків та для лижників, які більшу частину свого часу проводять в лижному парку. Вони не мають чітко визначених характеристик та можуть в собі поєднувати характеристики лиж All-mountain та Powder. Також, відмінною характеристикою таких лиж є однаково підняті, як носок, так і кінцівка.

Alpine touring

Використовується для спортивного підйому на лижах вгору та для спуску на лижах по підготовленій трасі вниз. Вони є легкими для своєї ширини, а також мають відповідне кріплення, що при підйомі вверх піднімається разом з рухом ноги, а при спуску фіксується в нерухомому положенні.

Спеціальні моделі для жінок

Сучасні технології дозволили розробити спеціальний інвентар, який підходить жінкам. Як правило, легші, м'якші і коротші. Жінки, як правило, мають більш низький центр ваги і меншу масу тіла, ніж чоловіки того ж зросту. Жіночі моделі вимагають значно меншу силу для того, щоб їх повернути. Цей ефект досягається за рахунок використання більш тонких та м'яких конструкцій, а також менше шарів в конструкції. Крім того, щоб адаптувати продуктивність для жінок, основа для кріплення часто є на декілька сантиметрів вищою для того, щоб підняти центр ваги для зручного катання.

Висновок

Ви також повинні розуміти, що завжди існують виключення з правил, які ми навели. Найважливіший урок, який Ви повинні засвоїти з даної статті полягає в тому, що ніхто не може вказати вам на яких лижах Ви "повинні" кататися. Саме від Вас залежить чи правильні лижі Ви підберете, тому необхідно визначитись з типом катання, який саме Вам підходить та взяти їх для тесту, щоб переконатись в правильності свого вибору.

З цінами нашого гірськолижного прокату можна ознайомитися перейшовши по цьому посиланні - http://bukovytsia.com/poslugi-ta-tsini/arenda-sporyadzhennya

Контакти:

Гірськолижний комплекс "Bukovytsia"
Львівська область
м.Борислав, вул. Тустановицька 185
+38 (067) 775-48-84

Приєднуйтесь до нас: