18°C

N/A

pano1

З історії «Бориславської сніжинки»

 snej            СК «Бориславська сніжинка» - це не тільки сучасна гірськолижна школа для юних лижників та сноубордистів, але й ціла навчальна система з майже півстолітньою історією, традиціями та досвідом.

            Дитяча гірськолижна школа «Бориславська сніжинка» була заснована ще 1971 року. Ініціаторами її створення стали активісти райради ДСТ «Авангард» Михайло Блинда, Ігор Рентюк, Ярослав Химин, Іван Мицак та інші. Якийсь час вихованці та тренери намагалися працювати на чужих трасах. А згодом спортсмени-добровольці взялися за лопати, граблі, інший господарський інвентар і самотужки почали споруджувати свою гірськолижну трасу в урочищі Добрятин. Вже незабаром у цьому мальовничому куточку Карпат вдалося провести перші змагання з гірськолижного спорту під назвою «Бориславська сніжинка».

Згодом в урочище Добрятин почали з’їжджатися кращі гірськолижники з Києва, Івано-Франківська, Рахова, Львова, Харкова, Полтави,  Ужгорода та багатьох інших міст. Рівень змагань ставав щоразу престижнішим, а показники особистої майстерності гірськолижників, в тому числі і вихованців «Бориславської сніжинки», все вищими.

На трасах Добрятина за участю спортсменів «Бориславської сніжинки» проводили тури першості УРСР, етапи першості УРСР серед юнаків, чемпіонат Львівської облради «Авангар», республіканські першості серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл та багато інших змагань. Юні гірськолижники «Бориславської сніжинки» успішно демонстрували свої навики та виборювали найвищі нагороди і на численних найпрестижніших турнірах на різних гірськолижних трасах України і тодішнього Радянського Союзу. Одними з найкращих спортсменів-вихованців «Бориславської сніжинки» стали: Орест Блинда, Олег Цимерлян, Татьяна  Цудзяк, Руслана, Світлана та Ігор Химини, Марія Грицик, Ігор Гвоздецький, Олена Кульчицька, Зеновій Рентюк, Андрій та Віталій Мицаки.   

Всі вони гідно прославляли свій край, своє місто і рідну гірськолижну школу на змаганнях різного рівня. А разом з ними цю славу здобували і творили гідні подиву тренери та досвідчені наставники «Бориславської сніжинки»: Іван Мицак, Орест Дубиняк, Ольга Дубиняк та Олена Горват.

Після розпаду Радянського Союзу, у період економічної скрути 80-90-их років перестала функціонувати гірськолижна траса в урочищі Добрятин, а гірськолижна школа «Бориславська сніжинка» припинила свою роботу. Проте залишилося найважливіше – талановиті гірськолижники і велика любов до цього красивого виду спорту. Знищити ці ключові цінності не змогли ні час, ні негаразди. Вони, як добре зерно, проросли і дали плід.

На цій любові до гірських лиж і на кращих традиціях, що закладалися у гірськолижній школі «Бориславська сніжинка», виховано гірськолижника Дмитра Мицака, котрий зараз представляє Україну на найпрестижніших змаганнях світового рівня, – члена національної збірної команди України, учасника ХХІІ зимових Олімпійських ігор, що відбувалися у Сочі 2014 року.

Зрозуміло, що такі здобутки і такі успіхи, як колишні, так і сучасні, потрібно берегти, плекати і примножувати. Тому група колишніх юних спортсменів, а нині – активістів та ентузіастів вирішила відродити уславлену гірськолижну школу «Бориславська сніжинка», виховати нове покоління зірок гірськолижного спорту та просто ознайомити дітей і молодь з цим вишуканим зимовим видом спорту.

Тож зустрінемось у відродженій гірськолижній школі «Бориславська сніжинка», що працює на базі ГК «Буковиця». Разом підкоримо гірськолижні траси і досягнемо яскравих перемог!

Контакти:

Гірськолижний комплекс "Bukovytsia"
Львівська область
м.Борислав, вул. Тустановицька 185
+38 (067) 775-48-84

Приєднуйтесь до нас: